Aktualności     Miasto     Urząd Miejski     Gospodarka     Ekologia     Sport
Aktualności


Zarejestruj   |   Zaloguj



Partner miasta

KONTAKT

Urząd Miejski
w Świętochłowicach
ul. Katowicka 54
41-600 Świętochłowice

GODZINY URZĘDOWANIA:
poniedziałki: 7.30-17.00
wtorki-czwartki: 7.30-15.30
piątki: 7.30-14.00

Kasa czynna:
poniedziałki: 7.30-16.00
wtorki-czwartki: 7.30-14.30
piątki: 7.30-13.00
przerwa: 11.00-12.00



Wydział komunikacji:
poniedziałki: 7.30-16.30
wtorki-czwartki: 7.30-15.00
piątki: 7.30-13.30



TELEFON:
(032) 3491-800
FAX:
(032) 3491-812
MAIL:

um@swietochlowice.pl



Wykaz rachunków bankowych

Podatki i opłaty lokalne
przelew krajowy
07 1050 1373 1000 0022 8135 7471


Opłata skarbowa
przelew transgraniczny
SWIFT: INGBPLPW
IBAN:PL 07 1050 1373 1000 0022 8135 7471


Depozyty
54 1050 1373 1000 0022 8149 7178


Dochody Urzędu Miejskiego
23 1050 1373 1000 0022 8149 7251


Dochody Skarbu Państwa
61 1050 1373 1000 0022 8149 7343


Dochody Świadczeń Społecznych UM
26 1050 1243 1000 0023 0188 8158


Zwycięzcy konkursu z wizytą w Brukseli

W dniach 4 – 8 października br. grupa młodzieży, finalistów Metropolitalnego Konkursu o Parlamencie Europejskim, z miast członkowskich Metropolii "Silesia" gościła w „stolicy” Europy.
 
    W trakcie wycieczki, zorganizowanej przez Metropolię „Silesia”, młodzi ludzie zwiedzili najciekawsze miejsca w Brukseli: Pałac Królewski, Grand Place z zabytkowym Ratuszem, Katedrę św. Michała i św. Guduli, figurkę Manneken Pis oraz Atomium. Duże zainteresowanie wzbudziła ulica nosząca imię polskiego króla – Jana III Sobieskiego.
 
    Większość czasu upłynęła jednak zwiedzającym na spotkaniach w placówkach polskich związanych z działalnością Unii Europejskiej.
 
    Młodzież odwiedziła Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli, Ambasadę RP w Belgii, gdzie odbyło się spotkanie z Ambasadorem, Sławomirem Czarlewskim, Parlament Europejski, w którego Sali Plenarnej wycieczkę przyjął poseł do Parlamentu Europejskiego, Jan Olbrycht, oraz Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE.

Młodzi ludzie, poza tym że zapoznali się ze specyfiką pracy w Parlamencie Europejskim, mieli też okazję zasmakować „euro parlamentarnego menu”, ponieważ w czasie pobytu w Brukseli stołowali się w restauracji, która ze względu na serwowanie tradycyjnych polskich potraw jest chętnie odwiedzana przez polskich europosłów. 

Honorowymi gośćmi wycieczki byli: Prezydent Miasta Bytom Piotr Koj oraz Zastępca Prezydenta Miasta Bytom, Halina Bieda.

 

 

Podsumowanie Metropolitalnego Konkursu o Parlamencie Europejskim

Konkurs plastyczny dla przedszkoli „Parlament Europejski oczami przedszkolaka”
Liczba zgłoszonych przedszkoli - 23
Liczba nadesłanych prac - 26

Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych „Europejski Parlamentarzysta w oczach dziecka”
Liczba zgłoszonych szkół - 38
Liczba nadesłanych prac - 39

Konkurs wiedzy dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Liczba zgłoszonych szkół podstawowych - 25
Liczba szkół, które przybyły na konkurs - 13
Liczba zgłoszonych szkół gimnazjalnych - 23
Liczba szkół, które przybyły na konkurs - 14
Liczba zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych - 27
Liczba szkół, które przybyły na konkurs - 18

Konkurs na wklejkę „Weź udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego” dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Liczba zgłoszonych szkół gimnazjalnych - 19
Liczba nadesłanych prac - 14
Liczba zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych - 19
Liczba nadesłanych prac - 13

Konkurs na prezentację multimedialną „Historia Parlamentu Europejskiego” dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Liczba zgłoszonych szkół gimnazjalnych - 25
Liczba nadesłanych prac - 23
Liczba zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych - 34
Liczba nadesłanych prac - 36

Zwycięzcy konkursu w poszczególnych kategoriach:
Konkurs plastyczny dla przedszkoli „Parlament Europejski oczami przedszkolaka”
I miejsce - Mateusz Suchecki, Przedszkole 18 w Rudzie Śląskiej
II miejsce - nie przyznano
III miejsce - Alicja Świdera, Przedszkole 18 w Piekarach Śląskich, Oddział Przedszkolny przy SP 36 w Tychach
wyróżnienie - Jakub Krawczyk, Mateusz Molasy, Mateusz Konturskyi, Kamil Gumny, Grzegorz Marcinowski, Przedszkole nr 2 z Bytomia
wyróżnienie - Nikole Jankowska, Patryk Gondek, Natalka Wróblewska, Dawid Szpak, Przedszkole nr 43 w Bytomiu
wyróżnienie - Marek Dragon, Alan Szpak, Fabian Szafarczyk, Przedszkole nr 15 w Bytomiu

Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych „Europejski Parlamentarzysta w oczach dziecka”
Kategoria klas I-III
I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Martyna Rostkowska i Agata Kusiak ze SP nr 7 w Rudzie Śląskiej, Justyna Lorek ze SP nr 11 w Dąbrowie Górniczej
III miejsce - Oliwia Kowalska ze SP 20 w Dąbrowie Górniczej
Wyróżnienia - Julia Piątkowska, Angelika Węgrzyn, Oskar Garasimczuk ze SP 5 w Bytomiu

Kategoria klas IV-VI
I miejsce - Dorota Pinkawa z MSP nr 15 w Piekarach Śląskich
II miejsce - Szymon Kuś ze SP 44 w Bytomiu, Zofia Ogrodowczyk ze SP 4 w Świętochłowicach
III miejsce - Sylwia Bluszcz, Klaudia Zduniak, Karolina Szymendera ze SP 15 w Rudzie Śląskie, Dominika Janerka ze SP 5 w Bytomiu

Konkurs wiedzy dla szkół podstawowych
I miejsce – SP 5 w Bytomiu Agnieszka Brzezinka i Estera Safarin
II miejsce – SP 46 w Bytomiu Agnieszka Kwasniewska i Marta Konieczko
III miejsce – SP 45 w Bytomiu Ewelina Pąchalska i Grzegorz Bogdański
IV miejsce – SP 36 w Zabrzu Jadwiga Głodny i Justyna Szymańska
V miejsce – SP 42 w Bytomiu Michał Meus i Oliwia Kubat

Konkurs wiedzy dla szkół gimnazjalnych
I miejsce – G 2 w Siemianowicach Śl Michalina Dyla i Daniel Mierzwa
II miejsce – Miejskie G2 w Piekarach Śl. Joanna Kandzia i Aneta Napieralska
III miejsce – Gimnazjum nr 4 w Chorzowie Piotr Będkowski i Jakub Nawrot
IV miejsce – Gimnazjum nr 8 w Gliwicach Łukasz Sobota i Aleksandra Chorianopoulos
V miejsce – Gimnazjum nr 8 w Dąbrowie Gorniczej Maciej Sokół i Michał Kowal

Konkurs wiedzy dla szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce – ZS nr 10 z Zabrzu Emilia Stachera i Justyna Kubanek
II miejsce – I LO w Bytomiu Krzysztof Breguła i Szymon Sioja
III miejsce – IV LO w Gliwicach Izabela i Sabina Niewiadomskie
IV miejsce – ZS Technicznych w Sosnowcu Patrycja Pniak i Adrian Sekuterski
V miejsce – III LO w Rudzie Śląskiej Piotr Milczarczyk i Michał Dołęga

Konkurs na wklejkę dla gimnazjów „Weź udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego”

I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Aleksandra Fuchs z Gimnazjum nr 10 w Chorzowie
III miejsce – Natalia Łepkowska z Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śl.
Wyróżnienie – Małgorzata Ogiołda z Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Konkurs na wklejkę dla szkół ponadgimnazjalnych „Weź udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego”

I miejsce – Sandra Janus z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu
II miejsce – Joanna Przymus z IV LO w Bytomiu
III miejsce – Karolina Wróblewska z ZS Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu
wyróżnienie – Piotr Graczyk z Zespołu Szkół Technicznych w Sosnowcu
wyróżnienie - Agnieszka Theda z Zespołu Szkół nr 2 w Tychach

Konkurs na prezentację multimedialną dla gimnazjów „Historia Parlamentu Europejskiego”

I miejsce – Anna Kula, Gimnazjum 10 w Chorzowie
II miejsce – Marcin Mocha, Błażej Ceglarski, Gimnazjum 7 w Bytomiu
III miejsce – Anita Huba, Gimnazjum 10 w Chorzowie
wyróżnienie – Aneta Napieralska, Gimnazjum 2 w Piekarach Śląskich
wyróżnienie – Aleksandra Sarafin, Katarzyna Cieśla, Marzena Cofalik, Gimnazjum 4 w Gliwicach
wyróżnienie – Kamila Stachuła, Gimnazjum 7 w Bytomiu

Konkurs na prezentację multimedialną dla ponadgimnazjalnych „Historia Parlamentu Europejskiego”

I miejsce – Anna Jarzynka, Sylwia Jędruszko, IV LO Katowice
II miejsce – Estera Szymiec, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
III miejsce – Izabela i Sabina Niewiadomskie, ZSO nr 1 Gliwice
wyróżnienie – Agnieszka Kasperczyk, Małgorzata Grząba, OS Muzyczna w Bytomiu
wyróżnienie – Malwina Wyborska, Dominika Pawlik, OS Muzyczna w Bytomiu
wyróżnienie – Paulina Popczyk, Zespół Szkół nr 4 w Dąbrowie Górn.
wyróżnienie – Adrian Pontus, Krystian Wawrzynek, Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach.

wróć
Źródło: GZM2009-10-09 15:33:03
Widzisz błędy lub nieaktualne informacje? Poinformuj nas o tym, postaramy się to poprawić
© 2004-2010 UM Świętochłowice, Arkadiusz Chorób & Piotr Ochman