Aktualności     Miasto     Urząd Miejski     Gospodarka     Ekologia     Sport
Gospodarka >> Świętochłowicki Poradnik Inwestora

ŚWIĘTOCHŁOWICKI PORADNIK INWESTORA

Aby ułatwić potencjalnym inwestorom wielopłaszczyznową orientację w zagadnieniach lokalizacji inwestycji na terenie miasta Świętochłowice, z inicjatywy władz miejskich został opracowany "Świętochłowicki Poradnik Inwestora". Zawiera on w jednej, zwartej formie wszystkie niezbędne informacje z zakresu prawa, administracji, ekologii, itp. regulujące zagadnienia inwestycji w mieście. Ponadto na konkretnych przykładach pokazuje w kilku wariantach (w zależności od rodzaju przedsięwzięcia inwestycyjnego) działanie "krok po kroku" inwestora.

"Poradnik..." jest także swego rodzaju przystępnym informatorem rzeczowym i teleadresowym dla potencjalnego inwestora. Zawiera on bowiem informacje kto i gdzie oraz w jakim zakresie służy pomocą i fachowym doradztwem w zakresie planowania i lokowania inwestycji, uzgadniania i wydawania niezbędnych decyzji formalno-prawnych dotyczących realizacji różnego rodzaju inwestycji.

W dalszej części "Poradnika..." znajduje się także wykaz ulg na jakie może liczyć potencjalny inwestor, który wybrał Świętochłowice jako miejsce lokalizacji swojej inwestycji.

"Poradnik..." w końcowej części zawiera wykaz map i opis wybranych terenów inwestycyjnych oferowanych przez miasto Świętochłowice.

"Poradnik..." został wydany w formie skoroszytu i na płytach CD. Jest on dostępny w różnych placówkach miejskich mających kontakty z potencjalnymi inwestorami. Wykaz tych placówek został umieszczony na str. 28 niniejszego "Poradnika...".

Zamiarem wydawcy tj. Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach jest bieżące aktualizowanie zawartych w nim treści, w zależności od zmieniającego się stanu prawnego, zmian organizacyjnych oraz teleadresowych w sferze instytucji i urzędów w kompetencji których są decyzje inwestycyjne.ŚWIĘTOCHŁOWICKI PORADNIK INWESTORA
Widzisz błędy lub nieaktualne informacje? Poinformuj nas o tym, postaramy się to poprawić
© 2004-2010 UM Świętochłowice, Arkadiusz Chorób & Piotr Ochman